KONTAKTY

S.N.A.F.U s.r.o.
Tupolevova 3
85101 Bratislava
tel: 0910 970 329 - Vlado
8snafu@gmail.com

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 669 EUR
skladom
naša cena 599 EUR
skladom
naša cena 629 EUR
skladom

ANKETA

Už si skúsil nafukovací paddleboard ?

Áno 39% Nie 25% 15% 21%

ako vybrať SUP ?
vyberáme SUP

 

Často krát sa nás záujemcovia dotazujú, aký paddleboard si mám vybrať ? Na túto otázku sa samozrejme nedá jednoznačne odpovedať, ale môžeme si tu aspoň trošku prejsť jednotlivé kritéria, aby sme sa v celej veci trošku zorientovali.

V prvom rade si musíš dať otázku či chceš kúpiť vlastný paddle board, alebo si ho budeš len príležitostne požičiavať. Keď vychádzame z toho, že kúpa vlastného SUPčka niečo stojí (500, 800, 1200 eur.... ) a vieme aj za koľko sa cca pohybuje požičovné, ľahko si vieme prepočítať čo sa nám viacej oplatí. Samozrejme v tomto najdôležitejšie je, ako často chceme SUP používať. Keď si chceš len občas trochu zapádlovať a vieš sa prispôsobiť miestom, tak najlacnejšia forma je si požičať SUP priamo niekde pri vode. V rámci Slovenska mame zmapované tieto požičovne pri vodných plochách - KLIKNI TU. Pokiaľ nás neuspokojí konkrétne miesto požičovne, je taktiež možnosť si SUP požičať a odviesť si ho kamkoľvek, aj na dlhší čas – deň, víkend, dovolenku. Info o cenách prenájmu a možnostiach vypožičania najdeš TU KLIK. Výhoda požičovne je, že v paddleboarde nemáš viazané väčšie prostriedky a zároveň si aj vieš požičiavať rôzne typy boardov, podľa toho na aký účel ho potrebujeme (iný board odporučíme na rodinnú dovolenku s deťmi a iný zase lepšie poslúži napríklad pri dlhšom adventure výlete, alebo pretekoch keď nám ide aj o výsledný čas) Vlastný paddleboard má zase tú výhodu že je len náš a je neustále k dispozícii.

Pokiaľ čítaš článok aj ďalej a inklinuješ ku kúpe vlastného, tak by si sa mal v prvom rade rozhodnúť medzi pevným a nafukovacím paddleboarom.

Výhody a nevýhody pevného: je celkovo tuhší, tým pádom menej pohlcuje vynaloženú energiu a preto aj rýchlejší (na pretekoch býva zvyčajne oddelená kategória pre pevné a nafukovacie paddleboardy) Na druhej strane ich nevýhodou je, že sú menej odolné (náchylné na odreniny, praskliny ...) a taktiež ich väčšia náročnosť na skladovanie a hlavne prevoz (dĺžka SUP sa pohybuj okolo 2,8m 3,3m závodné aj cez 4m, takže v osobnom aute si ho prevezieme tak max. na streche )

Výhody a nevýhody nafukovacieho: Nevýhodou je hlavne celková tuhosť, ktorá bude vždy trochu zaostávať oproti pevným boardom, ale v posledných rokoch sa nafukovačky technologicky poriadne posunuli v pred a svoj hendikep veľmi rýchlo zminimalizovali. Obrovskou výhodou je hlavne ich skladnosť, SUP si sfúkneme a zbalíme do transportného bagu, ktorý je veľký cca ako turisticky batoh. Hodíme ho do auta alebo na chrbát a vyrazíme kamkoľvek za dobrodružstvom. Ďalšou veľkou výhodou je ich mechanická odolnosť. Niektorí výrobcovia demonštrujú ich kvalitu a odolnosť tým, že ich nechajú prejsť autom, alebo zhodia z väčšej výšky na betón.

Zhrniem to asi tak, že pokiaľ chceme mať paddleboard napríklad niekde na chate alebo hausboate pri vode, že ho len prenesiem na vodu a pádlujem, tak je to dobrá voľba, ušetríme si nafukovanie a poslúži nám perfektne. Ale pokiaľ ho chceme používať na rôznych miestach a často ho aj prevážať tak je nafukovačka jednoznačná voľba. To je aj dôvod, prečo obchodujeme výlučne s nafukovacími boardami. V prípadne záujmu vieme samozrejme na objednávku zohnať aj pevné SUPčka viacerých značiek, stačí sa ozvať na kontakty na stránke.

Pred kúpou by sme sa ešte mali určite zamyslieť aj nad tvarom samotného plaváku. Druhov je na trhu neúrekom, ale také základné rozdelenie je:

Allround – najzákladnejší tvar, určený pre univerzálne využitie, ich prednosťou je veľká stabilita čo ich predurčuje hlavne pre začiatočníkov, pre rodinné dovolenky, pre zábavu pri vode.

Touring –  samotný tvar paddle boardu sa zašpicaťuje a šírka sa zužuje. Tým docielime ľahší sklz po vode, čo nám umožní ľahšie zdolať dlhšie trasy.

Wave – SUP menších rozmerov, tvarovo prispôsobený na chytanie vlniek

YOGA/FITNESS – tvarovo veľmi podobné Allroundom, sú ešte viac zaguľatené a majú väčšiu stabilitu, majú veľkú plochu s mäkčeným povrchom, pre pohodlnejšie cvičenie JOGY a FITNESS

RACE – Závodné špeciály, šírkou sú najužšie, dĺžkou najdlhšie pre ľahučký sklz, na druhej strane sú najmenej stabilné.

 

Dúfam že sme s výberom aspoň trošku pomohli , prajeme dobrú kúpu a kopec prepádlovaných dní : ))